Regulamin

Regulamin

1.Dane podstawowe

Niniejszy regulamin określa zasady obowiązujące przy składaniu zamówień oraz ich realizacji za pośrednictwem Sklepu internetowego www.kubanitka.pl którego właścicielem jest firma :

KUBANITKA.PL

Aneta Pazera

Ul. Dekoracyjna 3/106

65-155 Zielona Góra

NIP 9291597928

2. Definicje:

Sprzedawca – KUBANITKA.PL Aneta Pazera, ul. Dekoracyjna 3/106, 65-155 Zielona Góra

Klient – osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat i jest zdolna do zawierania umów lub osoba prawna, bądź inny podmiot zdolny do zawierania umów.

Sklep internetowy – prowadzony przez Sprzedawcę serwis sprzedaży online, dostępny dla Klientów.

Towar – produkt oferowany Klientowi przez Sprzedawcę za pośrednictwem Sklepu internetowego.

 

3. Składanie zamówień i ich realizacja.

- Zamówienia w Sklepie internetowym można składać tylko poprzez witrynę internetową: www.kubanitka.pl,sklep nie prowadzi sprzedaży stacjonarnej. 

- Wszystkie ceny Towarów podane na stronie sklepu internetowego są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

- Wszystkie Towary oferowane w Sklepie internetowym są nowe, nie mają wad fizycznych i prawnych oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

- Za zakupy w Sklepie internetowym klient może zapłacić w następujący sposób:

1. Przelew – na konto bankowe ( wskazane w zakładce formy płatności)

2. Płatność PayPal - płatność za pośrednictwem Internetu.

3. Płatność za pobraniem - należność zostanie pobrana przez kuriera w momencie dostarczenia przesyłki.

Klienci, którzy wybrali przesyłkę za pobraniem i nie została ona przez nich odebrana nie mają możliwości ponownego złożenia zamówienia z opcją za pobraniem.

4. Gotówka - przy odbiorze osobistym, w siedzibie firmy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00 oraz w sobotę w godzinach od 10.00 do 14.00

- Dowodem zakupu jest paragon fiskalny.

- Ma życzenie klienta wystawiamy fakturę VAT. (Informacje o fakturze należy umieści w polu "Uwagi klienta", podając dane niezbędne do jej wystawienia).

- Sprzedawca czeka 10 dni roboczych na zaksięgowanie płatności za złożone zamówienie. W przypadku braku wpłaty za zamówiony Towar w w/w terminie, Sprzedawca zastrzega sobie prawo do anulowania zamówienia.

4. Koszty dostawy

- Koszty dostawy towarów zakupionych w sklepie Kubanitka.pl pokrywa kupujący.

- Dostawa na teranie Polski możliwa  jest za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD, Pocztex Kurier 24 oraz paczkomatów InPost.

- Dostawa na teren: Niemiec, Czech, Słowacji, Francji, Anglii, Belgii i Danii, Łotwy, Słowenii, Austrii, Litwy, Holandii możliwa jest za pośrednictwem firmy kurierskiej (DPD lub GLS). Według cennika znajdującego się w sekcji Czas i koszty dostawy.

Darmowa dostawa na teranie Polski przy zamówieniach opłaconych przelewem na kwotę powyżej 250 zł ( Dotyczy jednego zamówienia, nie kilku zamówień złożonych przez jedną osobę na łączną kwotę 250 zł).

Jeśli kupujący nie może wybrać odpowiedniej opcji dostawy, należy skontaktować się ze sprzedającym w celu ustalenia kosztów i formy przesyłki. Koszty przesyłki należy dodać do wartości zamówienia. Proszę o nie wpłacanie należności na konto sprzedającego przed ustaleniem kosztów i formy wysyłki. W przeciwnym razie zamówienie zostanie anulowane.

5. Wysyłka towarów

- Sprzedawca dołoży wszelkich starań aby zamówienie Klienta było wysłane w ciągu 72 godzin od momentu otrzymaniu przez Sprzedawcę płatności (w dni robocze).

Zamówienia w których powtarzają się ilości materiałów do 0,5 mb  (np. 0,2, 0,25 itd) będą realizowane do dwóch tygodni.

- Zamówiony towar wysyłany jest do Klienta za pośrednictwem firmy Kurierskiej DPD, Pocztex Kurier 24 lub  Paczkomatu Inpost. W zależności od wybranego sposobu dostawy można przyjąć następujące czasy dostawy najczęściej realizowane przez usługodawcę:

Kurier:  następny dzień roboczy, po dniu nadania przesyłki ( wysyłka do Czech, Niemiec, Słowacji, Francji, Anglii, Belgii, Danii, Łotwy, Austrii, Słowenii, Litwy  4-6 dni roboczych po dniu nadania paczki).

Paczkomat InPost: dostawa w ciągu 1-3 dni roboczych, od dnia nadania przesyłki.

Pocztex Kurier 24 - dostawa w ciągu 1 dnia roboczego , po dniu nadania przesyłki.

- Przed odebraniem przesyłki Klient zobowiązany jest sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się ze Sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy.

6. Zwrot i reklamacje towarów.

Zwrot towarów (odstąpienie od umowy).

- Zgodnie z art. 27 Ustawy z dnia 5 maja 2014 r. o prawach konsumentów  (Dz. U. z 2014, poz. 827), Klient ma prawo do zwrotu Towaru bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od daty dostarczenia Towaru, składając Sprzedawcy oświadczenie na piśmie.

- Klient ma prawo do zwrotu towaru, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania przesyłki. Zwracany Towar musi być kompletny, nieprzetworzony oraz nie może nosić  śladów użytkowania ani uszkodzeń, a także zostanie dostarczony wraz z dowodem zakupu (czyli: oryginałem lub kopią paragonu fiskalnego lub oryginałem faktury).

- Klient może przesłać zwracany Towar na swój koszt do siedziby Sprzedawcy: KUBANITKA.PL Aneta Pazera, ul. Dekoracyjna 3/106,65-155 Zielona Góra.

- Zakupiony towar, który został już użyty do przerobu nie podlega zwrotowi. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za jakość towaru jedynie do wartości zakupionego towaru.

- Towar zakupiony jako II gatunek nie podlega zwrotowi.

- Klient ma prawo odstąpienia od umowy. Aby odstąpienie było skuteczne należy w ciągu 14 dni od daty dostarczenia zamówienia złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy w formie pisemnej.

- W przypadku uznania odstąpienia od umowy Sprzedawca zwraca pieniądze, na wskazane przez Klienta konto bankowe, maksymalnie w ciągu 14 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki zwrotnej wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy. Zwrotowi podlega jedynie kwota obejmująca cenę za towar.

Reklamacje.

- W przypadku stwierdzenia wad lub niezgodności Towaru z umową Klient może złożyć reklamację w siedzibie Sprzedawcy lub wysłać reklamowany Towar na adres: KUBANITKA.PL  Aneta Pazera, ul. Dekoracyjna 3/106, 65-155 Zielona Góra wraz z oświadczeniem o reklamacji (druk wysłany zostanie do Państwa na wskazany adres  e-mail). Reklamacje będą uwzględniane w terminie 30 dni od daty zakupu towaru. Dlatego, prosimy o dokładne sprawdzenie materiałów po otrzymaniu przesyłki. Koszt wysyłki pokrywa Sprzedawca, po uprzednim uzgodnieniu sposobu wysyłki.

7. Polityka prywatności.

- Dane osobowe umieszczone w bazie danych Sprzedawcy są przetwarzane wyłącznie w celu realizacji zamówienia.

- Składając zamówienie Klient wyraża zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia, w szczególności na przekazanie jego danych osobowych firmie kurierskiej czy Paczkomaty InPost w celu realizacji wybranej formy wysyłki.

- Dane osobowe są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883).

- Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania.

- Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową na warunkach określonych w ustawie z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. z 2002r. Nr 141 poz. 1176).

- Składając zamówienie w Sklepie internetowym klient jednocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem i akceptuje zawarte w nim postanowienia.

- Wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie są własnością firmy Kubanitka.pl, a ich kopiowanie lub wykorzystywanie bez wiedzy i zgody właściciela jest zabronione.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl